logo

Budynek

Warta Tower

Warta Tower to biurowiec klasy A usytuowany w Centralnym Obszarze Biznesu w Warszawie przy ul. Chmielnej 85/87. Zapewnia swoim najemcom najwyższy standard powierzchni biurowej. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Dworzec Centralny, Metro Centrum, Centrum Handlowe Złote Tarasy, ekskluzywne hotele i restauracje, a także siedziby wielu prestiżowych polskich i międzynarodowych firm. Gęsta sieć komunikacji miejskiej zapewnia dogodny dojazd z każdego punktu miasta.

Właściciel

Kulczyk Real Estate Holding S.à r.l. (KREH) powołana w 2007 roku spółka jest częścią Kulczyk Investments – międzynarodowej grupy inwestycyjnej specjalizującej się
w inicjowaniu i realizowaniu transakcji na rynkach o największym potencjale wzrostu. KREH poprzez podmioty zależne jest właścicielem prestiżowych budynków biurowych w centrum Warszawy:
- Ufficio Primo przy Wspólnej 62 – klasa A+,
- Warta Tower przy Chmielnej 85/87 – klasa A,
- Krucza House przy Kruczej 24/26 – klasa B.

Architektura

Budynek składa się z dwóch zintegrowanych ze sobą części: wysoką na 82 i składającą się z 20 pięter wieży oraz części niższej sześciokondygnacyjnego podium. Pomiędzy konstrukcjami znajduje się wyjątkowy ogród, zapewniający najemcom oraz gościom budynku niespotykaną w swojej formie zieloną przestrzeń. Łączna powierzchnia kompleksu to 27 000 metrów kwadratowych. Wysoki standard wykończenia z reprezentacyjnym atrium i aranżacje zieleni w ogrodach przylegających do atrium sprawiają że Warta Tower jest budynkiem wyjątkowym.

Okolica

Ze względu na swoją centralną lokalizację otoczenie budynku zapewnia następujące udogodnienia:
- Centrum Medyczne Lux Med.
- Kantyna wewnątrz budynku
- Luksusowa kawiarnia
- Centrum Konferencyjne
- Liczne hotele i restauracje
- Centrum Handlowe Złote Tarasy
- Dworzec Centralny